• 1 z 11
 

Citríny - šperkový komplet

 

Stejně jako křišťál, ametyst, růženín, záhněda nebo morion, je také i citrín odrůdou křemene. Velmi oblíbený šperkový kámen pro svou povzbuzující, harmonickou a veselou žlutou barvu. Můžeme říci, že je to drahokam spojený s dobrou náladou a radostí.

Citríny z naší dílny jsou broušené ve velmi efektním kulatém briliantovém výbrusu. Správně zvolené úhly faset vytváří brilantní odraz světla zpět ke svému pozorovateli. Barevně sladěné šperkové kameny jsou výzvou pro šperkaře a originálním skvostem pro jejich majitele. Drahokamy mohou být použity do náhrdelníku, přívěsku nebo do náušnic a prstenu.

Pravý citrín můžeme zařadit mezi významné drahokamy, je vzácný a ceněný. Přečtěte si článek o citrínech s ukázkou naší zakázkové tvorby. 

Pokud je drahokam prodaný, nezoufejte, můžeme vám zpracovat podobný. Možno i kámen v jiném rozměru. Napište nám dotaz, rádi vám zašleme cenovou nabídku.  

Dostupnost Prodáno
0 Kč
Kód produktu 0202
Kategorie Citrín
Položka byla vyprodána...
 

Stejně jako křišťál, ametyst, růženín, záhněda nebo morion, je také i citrín odrůdou křemene. Velmi oblíbený šperkový kámen pro svou povzbuzující, harmonickou a veselou žlutou barvu. Můžeme říci, že je to drahokam spojený s dobrou náladou a radostí. Citríny z naší dílny jsou broušené ve velmi efektním kulatém briliantovém výbrusu. Správně zvolené úhly faset vytváří brilantní odraz světla zpět ke svému pozorovateli. Barevně sladěné šperkové kameny jsou výzvou pro šperkaře a originálním skvostem pro jejich majitele. Drahokamy mohou být použity do náhrdelníku, přívěsku nebo do náušnic a prstenu. Pravý citrín můžeme zařadit mezi významné drahokamy, je vzácný a ceněný. Přečtěte si článek o citrínech s ukázkou naší zakázkové tvorby. 

PŘÍRODNÍ DRAHÝ KÁMEN: křemen, varieta CITRÍN 

Šperkové kameny, komplet 3ks.

ROZMĚRY: 8,1mm; 8,1mm; 8,1mm
VÁHA celkem: 5,32ct
BRUS: kulatý briliantový
BARVA: přírodní, světlě žlutá, žluto-zlatá
ČISTOTA: VS, nepatrné závoje, téměř čisté
TVRDOST: 7Mohs.st, tvrdý šperkový kámen
ÚPRAVY: žádné 
NALEZIŠTĚ: Nairobi, Afrika

K drahokamu je možné navrhnout a zhotovit šperk u našeho zlatníka.
Komplet má svůj certifikát původu.

Přednosti:

  • přírodní drahé kameny
  • krásná brilance 
  • harmonická jemná barva 
  • neopakovatelný, barevně sladěný šperkový komplet
  • precizní ruční zpracování z naší dílny
  • trvalá hodnota