• 1 z 15
 

Citrín broušený kámen 8,1mm

 

REZERVACE

Pravý přírodní citrín broušený v briliantovém výbrusu pochází z jihovýchodní Afriky. Stejně jako křišťál, ametyst, růženín, záhněda nebo morion, je také i citrín odrůdou křemene. Velmi oblíbený šperkový kámen pro svou povzbuzující, harmonickou a veselou žlutou barvu. Můžeme říci, že je to drahokam spojený s dobrou náladou a radostí. Zde prezentovaný citrín má světle žlutou barvu a krásnou brilanci. Drobné inkluze podtrhují krásu kamene i přírodní původ. Drahokam je vybroušený původem ze surového úlomku krystalu v klasickém kulatém zpracování o celkovém počtu 57 faset. Pravý citrín v drahokamové kvalitě se nachází velmi zřídka, je vzácný a ceněný.

0qpa VIDEO ZDE

Pokud je drahokam prodaný, nezoufejte, můžeme vám zpracovat podobný. Možno i kámen v jiném rozměru. Napište nám dotaz, rádi vám zašleme cenovou nabídku.  

Dostupnost Prodáno
0 Kč
Kód produktu 0192
Kategorie Citrín
Položka byla vyprodána...
 

Pravý přírodní citrín broušený v briliantovém výbrusu pochází z jihovýchodní Afriky. Stejně jako křišťál, ametyst, růženín, záhněda nebo morion, je také i citrín odrůdou křemene. Velmi oblíbený šperkový kámen pro svou povzbuzující, harmonickou a veselou žlutou barvu. Můžeme říci, že je to drahokam spojený s dobrou náladou a radostí. Zde prezentovaný citrín má světle žlutou barvu a krásnou brilanci. Drobné inkluze podtrhují krásu kamene i přírodní původ. Drahokam je vybroušený původem ze surového úlomku krystalu v klasickém kulatém zpracování o celkovém počtu 57 faset. Pravý citrín v drahokamové kvalitě se nachází velmi zřídka, je vzácný a ceněný. 

PŘÍRODNÍ DRAHÝ KÁMEN: křemen, varieta CITRÍN

ROZMĚRY: 8,1mm
VÁHA: 1,78ct
BRUS: kulatý briliantový brus 57 faset 
BARVA: přírodní, světle žlutá, zlatavá
ČISTOTA: SI, drobný závoj inkluzí
TVRDOST: 7Mohs.st, tvrdý šperkový kámen
ÚPRAVY: žádné 
NALEZIŠTĚ: Nairobi, Afrika 

K drahokamu je možné nechat navrhnout šperk od našeho zlatníka.
Kámen má svůj certifikát původu.

Přednosti:

  • přírodní drahokam
  • příjemná barva
  • krásná brilance
  • precizní ruční zpracování z naší dílny 
  • tvrdý šperkový kámen
  • trvalá hodnota

Citrín je odolný šperkový kámen, který bude vždy upoutávat pozornost. Je možné ho použít do prstenu, náhrdelníku nebo jako přívěsek.