• 1 z 10
 

Oregon sunstone

 

Raritní exotický drahokam pochází z Oregonu. Jediné místo na světě, kde se tento vzácný minerál nachází v naprosto fantastických barvách. Krásné syté barvy způsobují příměsi mědi, jako je tomu např. u raritního Paraiba turmalínu. Se svou vzácností výskytu a kombinací barev se jedná o jedinečný a neopakovatelný unikát.

Dostupnost Prodáno
0 Kč
Kód produktu 0069
Kategorie oregon sunstone
Položka byla vyprodána...
 

DRAHÝ KÁMEN: vzácný transparentní labradorit OREGON SUNSTONE,                                                                              Plagioklas, tektosilikát (Na,Ca)(Si,Al)4O8 

VÁHA: 7,15ct 
ROZMĚR:17,3x8,7x8mm
ČISTOTA: IF..čistý bez inkluzí, kromě žádoucí přítomnosti mědi.
BRUS : markýza-portugalský briliant
BARVA: vícebarevný...sytá modro-zelená, sytá oranžová až červená, zlatavá, měděná. Kámen je pleochroický, barva a její intenzita se mění na základě úhlu pohledu. Drahokam vykazuje avanturescenci, takzvaný Schillerův efekt, kdy v určitém úhlu probleskují, jiskří, drobné měděné částečky.

ÚPRAVY: žádné (nepálený, neozařovaný, čistě přírodní kámen)
TVRDOST: 6,5-7,2Mohse
NALEZIŠTĚ: Oregon, USA

Drahokam je svou tvrdostí srovnatelný např. s granáty, tanzanity nebo turmalíny. Díky jeho vzácnosti výskytu (zásob je relativně málo i v porovnání s diamanty, rubíny, safíry) cena kamene rapidně roste a kámen se stává velmi zajímavým nejen pro šperkaře, ale i pro investory.